Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Duyurular Radyo Akademi Ödülleri...

Radyo Akademi Ödülleri...

6 Mayıs Türkiye Radyocular Günü, Yunus Emre Enstitüsü Türkçenin Sesi Radyosu için onur verici bir gelişmeyi de beraberinde getirdi. TRT İstanbul Radyosunun 89 yıl önce ilk defa yayın yaptığı bu özel günün yıl dönümünde, 2. Radyo Akademi Ödülleri Türkiye'nin en iyi radyo ve radyocularının oldu. OYDAR'ın sosyal medya üzerinden dünya çapında gerçekleştirdiği oylamaların sonucunda 21 farklı kategoride ödül verildi.

Çok sayıda ünlü sanatçının sahne aldığı ve en yeni şarkılarını ilk defa seslendirdiği gecede, Yunus Emre Enstitüsü Türkçenin Sesi Radyosu sahneye davet edilen radyolar arasında yerini aldı. Kültürlerarası Dostluk ve Etkileşim Ödülü'ne layık görülen Radyonun takdim edildiği sırada büyük alkış alan Türkçenin Sesi Radyosu adına Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. Şaban Çobanoğlu sahneye davet edildi.

Kültürlerarası Dostluk ve Etkileşim Ödülü'nü almış olmanın haklı gururuyla konuşmasına başlayan Çobanoğlu, "Yunus Emre Enstitüsü olarak Türkiye'yi ve Türkçeyi dünyanın 45 farklı noktasında tanıtmanın büyük sorumluluğunu taşıyoruz." diyerek, Türkçenin Sesi Radyosunun dünyada Türkçe öğretme amacı taşıyan ilk radyo olduğunu vurguladı.

İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda seçkin bir davetli kitlesinin katılımıyla gerçekleşen renkli gecede Türkiye radyo ve radyocuları onore edildi.

 

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP