Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta (07-13 Eylül 2015)

Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta (07-13 Eylül 2015)

İşkodra’da İkinci Türkiye Günleri

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Türkiye Günleri etkinliğinin ikincisinde Türkiye’den davet edilen Antalya, Bursa, Gaziantep, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyeleri, Üsküdar ve Bayrampaşa Belediyeleri ve Çaykur’un İşkodra Yürüyüş Yolunda açacağı stantlarla bu şehirlerin gelenekleri, kültürü ve sanatı tanıtılacak. Faaliyet kapsamında, Arnavut sanatçı Elhaida Dani’nin konseriyle iki kültürün ortak ezgilerine hayat verilecek. Türkiye Günleri, 8-10 Eylül 2015 tarihlerinde, sabah 9’dan akşam 9’a kadar çeşitli etkinliklerle sürecek.

 

Köln’de Müzik Şöleni

Köln Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek olan “Yansımalar” isimli konserde, Şenol Filiz ve Birol Yayla ney ve gitar bağlantılı özgün eserleri dinleyicilerin beğenisine sunacak. Düsseldorf Başkonsolosluğu Anadolu Salonu’nda saat 19.00’da başlayacak olan konserin tarihi 9 Eylül.

 

Üsküp’te "Balkan Kervanı" Projesinin Tanıtımı Gerçekleştiriliyor

Küçükçekmece Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü ortaklığıyla Türk kültürünün ve sanatının yanı sıra Arnavutluk, Bosna-Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya ve Sırbistan gibi Balkan ülkelerinin tanıtımını da kapsayacak olan "Balkan Kervanı" Projesinin tanıtımı 10 Eylül 2015’te Üsküp Ohrid Meydanında saat 17.00 ila 19.00 arasında gerçekleştirilecek. Küçükçekmece Belediyesi tarafından bir araya getirilen sanatçılar, projenin ilk ayağında Makedonya’da izleyicilerle buluşacak.

 

Balkan Kervanı’nın yolu Karadağ’a düşüyor…

 

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Balkan Kervanı’nın yolculuğu 12 Eylül 2015 tarihinde Podgoritsa’nın Budva Şehir Meydanında yapılacak olan etkinliklerle devam ediyor. Podgoritsa Yunus Emre Enstitüsünün desteklediği faaliyetin saati ise 14.00.

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP