Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta (05 - 12 Ekim 2015)

Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta (05 - 12 Ekim 2015)

Erzurum’da Türk Dillilere Türkiye Türkçesi Öğretimi Sempozyumu

Yunus Emre Enstitüsü, Türk Dil Kurumu ve Atatürk Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen Türk Dillilere Türkiye Türkçesi Öğretimi Sempozyumu, 8 Ekim Perşembe günkü açış programıyla başlıyor. İki gün boyunca dek devam edecek olan sempozyumda, dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacılar, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi konusunda bildirilerini sunacak. Sempozyum, Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

 

Tahran’da "İşitin Ey Yarenler" Konseri

Tahran Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen “Türkiye Kültür ve Sanat Haftası”nın kapsamında Yunus Emre Müzik grubu, albüm tanıtım konseri gerçekleştiriyor. Tahran Yunus Emre Enstitüsü bünyesinde kurulan Yunus Emre müzik grubunun Aralık ayında çıkması planlanan “İşitin Ey Yarenler” isimli albümünün tanıtımının yapılacağı konser, 6 Ekim Salı günü saat 18.00’de, İran Sanatçılar Evi’nde.

 

Priştineli Kadınlardan Türk Ezgileri

Priştine Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği faaliyette, Türk müziğine muhabbet besleyen Kosovalı kadınlardan oluşan koro, bir araya gelerek sanat müziğimizin nadide eserlerinden seçilmiş repertuarı icra edecek. Bu eşsiz müzik ziyafeti, 7 Ekim Çarşamba günü, saat 18.30’da Priştine Yunus Emre Enstitüsünde.

 

Beyrut’ta Baba Hamparsum Konseri

Beyrut Yunus Emre Enstitüsünün gerçekleştireceği etkinlikte, Dede Efendi’nin öğrencisi ve Türk müziğine büyük katkılar yapmış olan bestekâr ve müzisyen Baba Hamparsum sahne alıyor… Sanatçı, kendine has nota sistemi ile bestelediği eserlerden oluşan bir konserle müzikseverlerin önüne çıkacak. Ayrıca, sanatçının günümüze ulaşmış defterlerinden kendi notasyon sistemi hakkında Arapça ve İngilizce hazırlanacak metinlerle bir sergi ve panel gerçekleştirilecek. Bu müzik şöleni, 8 Ekim Perşembe günü saat 18.00’den itibaren Beyrut Gemmayze Tiyatrosu’nda…

 

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP