Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta (09 - 15 Kasım 2015)

Yunus Emre Enstitüsünde Bu Hafta (09 - 15 Kasım 2015)

 

 

Priştine’de Itrî ve Bach ezgileri buluşuyor. Klasik Türk müziğinin zirve ismi Itrî ile Klasik Batı müziğinin en büyük isimlerinden biri olan Bach... İki büyük bestekârın ortak albümü, Itri & Bach Esintileri konserinde icra ediliyor. Bu muhteşem konser, Yunus Emre Enstitüsünün katkılarıyla 12 Kasım Perşembe günü Priştine Gençlik Sarayı’nda. Etkinliğin başlama saati ise 19.00. Bütün sanatseverleri bu müzik şölenine davet ediyoruz.

_*_

Bükreş Sanat Lisesi Sergisi Köstence’de sanatseverlerle buluşuyor. Sanat Lisesi öğrencilerinin bir yıllık çalışmalarından oluşan sergiyle Romanya’daki genç sanatçıların heyecanı paylaşıyoruz.  Açılış, 13 Kasım Cuma günü Köstence Yunus Emre Enstitüsü binasında. Saat 17.00’de başlayacak olan etkinliğimize Romanyalı dostlarımızı bekliyoruz.

_*_

 

Bakü Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği Muharrem ayı etkinlikleri sizleri bekliyor... Ehl-i Beyt konulu ilahilerin yer aldığı “Ey Şehid-i Kerbela Konseri”, Azerbaycan’da Kerbela ruhuna hayat veriyor… Yine aynı konuyla ilgili bir de fotoğraf sergisi açılıyor. Konser ve sergi; 13 Kasım Cuma günü, Reşit Behbudov Devlet Mahnı Tiyatrosunda… Başlama saati 19.00 olan faaliyetimize bütün Azerbaycanlı dostlarımızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP