Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Yunus Emre Enstitüsünde Geçen Hafta Yunus Emre Enstitüsünde Geçen Hafta (01 - 08 Kasım 2015)

Yunus Emre Enstitüsünde Geçen Hafta (01 - 08 Kasım 2015)

Brüksel Yunus Emre Enstitüsü, ‘Europalia Türkiye’ festivali kapsamında ‘Göbeklitepe’ paneli düzenledi. Panelde, arkeoloji dünyasının son 20 yıldaki en önemli buluşlarından biri olan Şanlıurfa- Göbeklitepe tanıtıldı. Panelin moderatörlüğünü 2002 yılında Türkiye’den üstün hizmet madalyası alan Prof. Marc Waelkens yaptı. Sagalossos’taki çalışmaları ve Türk kültürüne katkılarından dolayı bu onura layık görülmüştü. Etkinliğe; sanat, diplomasi ve arkeoloji camiasından pek çok konuk katıldı.

_*_

Kerem Görsev Trio Grubu ve Manastır Oda Orkestrası, 6 Kasım Cuma günü "Sonbahar Müzik Festivali"nde Üsküp'te buluştu. Üsküp Yunus Emre Enstitüsünce düzenlenen konser, Makedonyalı müzikseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Trio Grubu ve Manastır Oda Orkestrası sanatçıları, klasik müzik eserlerini birlikte icra ettiler.

_*_

Astana Yunus Emre Enstitüsünün katkılarıyla "Türk Maneviyatında Fuzulî Mirası Sempozyumu” gerçekleştirildi. Sempozyumda, Türk dünyasının en büyük değerlerinden biri olan Fuzulî ve eserleri üzerine sunumlar yapıldı. 6 Kasım Cuma günü Avrasya Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Sempozyum, Kazakistan basınında geniş yer buldu.

 

 

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP