Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Yunus Emre Enstitüsünde Geçen Hafta Yunus Emre Enstitüsünde Geçen Hafta (16 - 22 Kasım 2015)

Yunus Emre Enstitüsünde Geçen Hafta (16 - 22 Kasım 2015)

Ressam İsmail Acar’ın “Sultanlar Üsküp’te” temalı sergisi Üsküp Çifte Hamam’da açıldı.

Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nün organizasyonunda gerçekleşen sergi, misafirlerimiz tarafından büyük beğeni topladı.  Sergi, Osmanlı padişahlarını ve ressamın farklı temadaki çalışmalarını konu alan 40 adet yağlı boya eserden oluşuyor. İsmail Acar’ın “Sultanlar Üsküp’te” temalı sergisini, 22 Kasım 2015 tarihine kadar 11.00 ile 19.00 saatleri arasında Üsküp Çifte Hamam’da ziyaret edebilirsiniz.

-*--

Bakü Yunus Emre Enstitüsü, "Matem-i Hüseyin, Osmanlı Kültüründe Kerbela Matemi" konulu etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Ehl-i Beyt konulu ilahilerin yer aldığı bir konser de gerçekleştirildi. Kadimsanat Grubunun icra ettiği eserler, dinleyicilerin beğenisini kazandı. Etkinlik kapsamında yine aynı konuyla ilgili bir de resim sergisi düzenlendi.

-*--

Priştine Yunus Emre Enstitüsü, Klasik Türk müziğinin büyük üstadı Itri ile Klasik Batı müziğinin en önemli isimlerinden Bach’ı buluşturan muhteşem bir konsere imza attı. İki büyük bestecinin eserleri, Murat Aydemir, Ertan Tekin, Çağ Erçağ ve Serdar Mamaç tarafından icra edildi. Tambur Sanatçısı Murat Aydemir, Kosova’da ilk kez konser verdiklerini ancak kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini söyledi.

Yaklaşık iki saat süren konser sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı.

 

 

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP