Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Dünyadan İlginç Haberler Dünyadan İlginç Haberler

Dünyadan İlginç Haberler

Çinli iş adamı 6 bin 400 çalışanını tatile götürdü!

Li Jinyuan, dünyanın en zengin iş adamlarından biri. Sahibi olduğu Tiens Grup’un 20'nci kuruluş yıldönümünü kutlamak için eşine az rastlanacak bir plan yaptı ve 6 bin 400 çalışanını Fransa'ya tatile götürdü. Fransa Dışişleri Bakanlığı sözcülüğü, Tiens Grup'un Fransa'da dört gün sürecek tatil için Paris ve Nice kentinde 140 otel ve 12 tren kiraladığını duyurdu. Sadece rezervasyonlar için yaklaşık 13 milyon avro harcandı. Jinyuan’ın yaklaşık 12 bin çalışanı bulunuyor. Eli açık patron diğer çalışanlarını da gelecek yıl farklı bir ülkeye götürecek.

-*--

Balığı ameliyat ettiler.

Monty, beş yaşında evcil bir akvaryum balığı. Sol gözünün altında birden fazla tümör oluştu. Highcroft Veteriner Grubu ve Bristol Hayvanat Bahçesi veteriner ekibi akvaryuma suda çözünen anestezi yerleştirdi ve Monty’yi ameliyat ettiler. Narin bir cerrahi operasyon geçiren Monty şu an gayet sağlıklı.

-*--

54 yaşındaki sporcu bisikletiyle hız rekoru kırdı.

Fransız sporcu Eric Barone, karla kaplı zeminde dağ bisikletiyle yaklaşık 223,3 kilometre hıza ulaşarak rekor kırdı. Fransa’da, Alp Dağları’ndaki Vars bölgesinde Sunn marka özel yapım dağ bisikletiyle rekora imza atan sporcu, ayakta durmanın dahi zor olduğu karla kaplı bir dağdan aşağıya indi. 54 yaşındaki dağ bisikletçisi bu rekoru kırmak için özel bir ekiple 3 yıl çalıştı. 1994 yılında bu spora başlayan Barone, 2002 yılında Nikaragua’da volkanik arazide hız denemesi yaparken büyük bir kaza geçirmişti. Kaza sonucunda 6 kaburga kemiği ile uyluk kemiği kırılan sporcu 2012 yılında tekrar bisiklete binmeye başladı. Dağ bisikleti sporunun yanı sıra filmlerde dublörlük de yapan Eric Barone, ‘Taxi,  Highlander, Lucy’ gibi çok sayıda ünlü filmde de rol aldı.

Soru 1: Li Jinyuan, her yıl bütün çalışanlarını tatile götürüyor mu?
Soru 2: Çinli patron bu yıl 6400 çalışanını mı tatile götürdü?
Soru 3: Monty, ameliyattan sonra sağlığına kavuştu mu?
Soru 4: Fransız bisikletçi Eric Barone rekor için özel olarak çalıştı mı?
Soru 5: Barone, 2002 yılındaki kazadan sonra sporu bıraktı mı?

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUMLAR
4 Mart 2020 20:50

guzel


Yanıt:
Teşekkürler
YORUM YAP