Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Dünyadan İlginç Haberler Dünyadan İlginç Haberler

Dünyadan İlginç Haberler

Ördekler için özel yol yaptılar. 

İngiltere’de kanal ve nehirlerin bol olduğu bölgelerde şehir planlamasında yeni bir uygulamaya geçildi. Ördeklerin rahat yürümesi ve ezilmemesi için kaldırımların bir bölümü özel bir şeritle ördeklere ayrıldı. Yaban hayatı koruma dernekleri bu uygulamayı destekliyor. Uygulama, doğaya ve hayvanlara saygı göstermeyi hatırlattığı için toplumdan destek görüyor.

-*--

Kavgayı bitiren sprey…

Amerikalı bilim insanları çiftlerin ömür boyu mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlayacak yeni bir formül geliştirdi. Formül, bağlılık hormonu Oxtocin’den yola çıkılarak oluşturuldu ve burun spreyi hâline getirildi. Bu sprey kavganın etkisini azaltıyor.  Yaşları 20 ila 50 arasında değişen ve birbiriyle geçinemeyen 47 gönüllü çift üzerinde araştırma yapıldı. Araştırmada, burun spreyini kullanan çiftlerin daha sakin ve cana yakın davrandıkları gözlemlendi. 

-*--

Kedileriyle evlendi!

İngiltere'de yaşayan bir kadın, 7 yıllık birlikteliği ayrılıkla sonuçlanınca radikal bir karar aldı ve kedileriyle evlenmeye karar verdi. Londra’da yaşayan 48 yaşındaki Barbarella Buchner, ‘sembolik evliliği’ni kendi internet sitesinden duyurdu. Kedileri Lugosi ve Spedar ile birlikte İspanya’nın Lanzarot adasına balayına çıkan Gelin Buchner, çok mutlu olduğunu ifade etti.

Soru 1: Ördekler için özel yol, Hollanda'da yapılmış.
Soru 2: Özel ördek yolu, hayvan derneklerinden destek görüyor.
Soru 3: Kavgayı bitiren sprey hakkındaki ilk araştırmalar olumlu.

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUMLAR
16 Şubat 2017 22:11

Merhaba Teşekkür ediyorum bu programlar için Çok faydalı buldum Tekrar tşekkür ediyorum


Yanıt:
Biz de çok teşekkür ediyoruz ilginize... Başarılar iyi çalışmalar.
24 Aralık 2021 19:40

Muhteşem


Yanıt:
Çok teşekkürler
YORUM YAP