Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Son Dakika

Son Dakika

İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısında şehit olan polisler için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde tören düzenlendi. 

Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan karşılaşmadan sonra çevik kuvvet ekibine yönelik gerçekleşen terör saldırısında şehit düşen polisler; Kadir Yıldırım, Vefa Karakurdu, Adem Oğuz, İlker Uylaş ve Hasan Bilgin için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Caddesi yerleşkesinde tören düzenlendi. 

Törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar ve yöneticiler ile çok sayıda Emniyet mensubu katıldı. Törende İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan şehitler için konuşma yaptı. 

Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacak!

Bakan Süleyman Soylu, törende yaptığı konuşmada: "Vefa da Kadir de Adem de İlker de Hasan da bütün şehitlerimiz bilsin; o insanlıktan çıkmış alçaklara şunu söylüyoruz; yarından tezi yok Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenlik güçlerinin birinci öncelikli işi bunu yapanlardan intikam almaktır, karada, havada, denizde, nerede olursa olsun... Hangi güce sığınmışlarsa sığınsınlar, Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacaktır. Maliyeti ne olursa olsun bu hesap görülecektir." dedi. 

Tetikçi olmaktan başka vasfınız var mı? 

İçişleri Bakanı Soylu teröristlere yönelik olarak da, "Kırk yıldır, bu ülkeyi terörle uğraştıranlar ve onların destekçilerine soruyorum: Bir takım karanlık odakların, Batılı karanlık ortaklarınızın uşağı, maşası ve tetikçisi olmaktan başka bir vasfınız var mı, Geberip gittiğinizde, arkanızdan ağlayacak, hayır dua edecek kimse var mı?" ifadelerini kullandı.

 

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP