Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Duyurular Türkçenin Sesi Radyosu ile Ramazan Sevinci

Türkçenin Sesi Radyosu ile Ramazan Sevinci

 Türkçenin Sesi Radyosu ile Ramazan Sevinci

 

 

Yunus Emre Enstitüsü’nün kurduğu Türkçenin Sesi Radyosu Ramazan ayında bu yılda dinleyicilerine arkadaşlık edebilecek programlarla kapılarını çalıyor ve farklı içerikleriyle evlere, sofralara konuk oluyor. Türkçenin Sesi Radyosu Ramazan ayı boyunca her gün gündüz, iftar ve sahur vakitlerinde yapacağı programlarla Ramazan’ın ruhunu tüm gönüllere taşıyor.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından 2015 yılında kurulan Türkçenin Sesi Radyosu; Türk dili, kültürü, sanat ve edebiyatını daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Türkçenin Sesi Radyosu, Ramazan boyunca yapacağı programlarla öncelikle ülkemizin ve tüm dünyanın geçirdiği bu zor zamanlarda, bu ayın güzelliklerini gönüllerde hissettirmek ve tüm dünyaya Ramazan ayının esenlik ve sevgi mesajını yaymayı amaçlıyor. Ramazan ayı boyunca her gün düzenlenecek gündüz, iftar ve sahur programlarıyla Ramazan ayının bin bir rengi dinleyicilerle buluşuyor.  Radyo, “Ramazan Medeniyeti”, “Ramazan Günlüğü”, “Ramazan Meydanı”, ” ve “Ne Var Ne Yok” isimli programlarla medeniyetimizin kökleri tarihe uzanan dil, kültür ve sanat birikimine soluk veriyor.

 

 

 

Ramazan Medeniyeti: Ramazan Ayı Boyunca Her Gün Saat 19.00 ve 04.00

“Ramazan’ın sayılı günlerinde medeniyetimizin gölgesinde dinlenmek istemez misiniz?” Cümlesiyle başlayan program; geleneğimizin yüzyıllarca inancımızla yoğurduğu ve günümüze kadar ulaştırdığı bin bir yüzünü evlerinize taşıyor. Ramazan ayı boyunca her gün saat 19.00 ve 04.00’te dinleyicilerle buluşacak programda, Ramazan’ın kültürel boyutunu ele alarak bir medeniyete nasıl dönüştüğü gözler önüne seriliyor.

 

 

Ramazan Meydanı: Ramazan Ayı Boyunca Her Gün Saat 12.30 ve 18.30

“‘Hak dostum hak’ diye söze başlarız. Mübarek ayımızı şenlendirmektir amacımız. Kimse aç, açıkta kalmasın. Aman gözetelim kardeşliğimizi araya fitne dolmasın. Bereketle dolsun Ramazanımız. Sürçülisan eder isek af olsun hatalarımız…” fragmanıyla yayınlanan “Ramazan Meydanı”, Meddah ve Ortaoyunu geleneğini günümüze taşıyor. Ramazan ayı boyunca her gün saat 12.30 ve 18.30’da yayınlanacak program, genç nesli Ramazan’ın geçmişten gelen neşesiyle tanıştırıyor ve 7’den 70’e herkesi bu sevinçle birleştiriyor.

 

Ne Var Ne Yok: Ramazan Ayı Boyunca Her Gün Saat 14.00 ve 03.00

“Bir selam ile başlayıp hal hatır sormalarla devam eden ve adeta bir gönül köprüsü inşa eden sohbetleri özlemediniz mi?  Öyleyse “Ne Var Ne Yok” sizi içten bir sohbete davet ediyor.” Cümleleriyle başlayan Program, Ramazan’a dair hatıralar, içinizi ısıtacak kısa ve özlü hikâyeler ve menkıbelerle geçmişle günümüz arasında samimi bir bağ kuruyor. Ramazan ayı boyunca her gün saat 14.00 ve 03.00’de yayınlanacak program, gündüz ve sahur vakitlerinde dinleyicilere konuk oluyor.

 

Ramazan Günlüğü

Ramazan Günlüğü, “Ramazan nedir?” sorusuna verilecek en güzel cevapları derleyip bir demet sunarken gün boyu Ramazan’ın sevgi, huzur ve paylaşmak gibi tüm dünyayı güzelleştiren yönlerini dinleyicilerle buluşturuyor.

 

http://turkceninsesi.yee.org.tr

 

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP