Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş

Haftanın Filmleri

Vizyonda hangi filmler var? Bu hafta hangi filme gidelim? Tüm bu soruların cevabı şimdi…

 

Bu hafta programımıza gerçek bir olaydan esinlenerek çekilmiş olan gerilim filmi Everest ile başlıyoruz. Film, iki ayrı dağcı grubunun dünyanın en yüksek zirvesi Everest’e tırmanmasıyla başlıyor. Dağcıların karşılaştığı yoğun kar yağışıyla başlayan felaketler, filmdeki tansiyonu sürekli yüksek tutuyor.  Trajik bir hayat mücadelesini anlatan filmin yönetmenliğini Baltasar Kormakur üstleniyor.

_*_

Sıradaki filmimiz Kara Bela… Başrollerini Cengiz Bozkurt, Seda Bakan ve Erkan Köstendil’in paylaştığı film komediseverler için harika bir fırsat… Hayatı hep kurallarına göre yaşamış Kudret’in düzeni sürpriz olaylarla tepetaklak olur. O da çok sevdiği arabasına atlayıp Gaziantep’e doğru yola çıkar. Hem gider, hem yeni arkadaşlar edinir. Yolculuk boyunca arabasının başına gelmeyen, Kudret ve arkadaşlarının da peşine düşmeyen kalmaz. Kudret yüzlerce kilometre sonunda dostluğun önemini keşfedecek ve kuralsız yaşamın keyfini öğrenecektir.

_*_

Bu hafta sizler için seçtiğimiz son film The Martian. Ridley Scott’ın yönetmenliği üstlendiği filmin başrolündeki isim Matt Damon. Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Mars’ta yapayalnız kalan Mark’ın yapacağı tek şey, elindeki sınırlı olanaklarla, zekâsını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya bir sinyal göndermeye çalışmaktır. Milyonlarca mil uzakta Mark’ın eve dönmesi için uğraşan yüzlerce bilim adamı ve ekip arkadaşları da cesur bir kararla kurtarma operasyonunda yer alırlar.

 

Haftaya yeni filmlerle görüşmek üzere, hoşça kalın.

 

 

Soru 1: "Everest" filmiyle ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Soru 2: “Kudret ve arkadaşlarının peşine düşmeyen kalmaz.” cümlesinde anlatılmak istenen aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 3: Marslı filmindeki Mark Watney karakteri neden Mars’ta bırakılır?

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUMLAR
5 Mayıs 2022 17:30

iyi


Yanıt:
Teşekkürler
5 Mayıs 2022 18:18

Çok beğendim


Yanıt:
Teşekkürler
YORUM YAP