Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş

Haftanın Filmleri

Vizyonda hangi filmler var? Bu hafta hangi filme gidelim? Tüm bu soruların cevabı şimdi…

 

Bu haftanın ilk filmi “Kocan Kadar Konuş: Diriliş”.

2014 yılında vizyona giren ‘Kocan Kadar Konuş’un devam filmi, izleyicilere yine eğlence vadediyor.

Efsun, hayatının aşkı Sinan’a evlenme teklifi eder. Geleneklere aykırı olan bu durum, komik olayların başlangıcı olur. Düğün süreci başlar ama akıllara gelmeyen bir problem vardır: Aileler.

Şebnem Burcuoğlu’nun çok satan romanından uyarlanan filmin yönetmeni Kıvanç Baruönü. Başrollerde ise yine Murat Yıldırım ve Ezgi mola yer alıyor.

 

_*_

Sıradaki filmimiz “Son Efsane”.

Orijinal ismi "The Program" olan film, İrlandalı bir gazetecinin etrafında gelişiyor. Gazeteci,  ünlü sporcu Lance Armstrong'un, şampiyonluklarını doping maddesi kullanarak kazandığına inanmaktadır. Bunu ortaya çıkarmak için gerekli kanıtları bulmak zorundadır. Uzun soluklu bir macerayı anlatan film,  David Walsh'un kitabından sinemaya uyarlandı. Yönetmen koltuğunda Stephen Frears otururken başrollerde Ben Foster, Lee Pace, Dustin Hoffman ve Jesse Plemons gibi isimleri görüyoruz.

 

_*_

Bu haftanın son filmi bir başka Türk yapımı film “Baskın”.

Farklı sayılabilecek bir konusu olan “Baskın”, korku filmi sevenler için güzel bir seçenek.

Film, beş polisin gece devriyesi sırasında yaşadığı korkunç olayları anlatıyor. Gece gelen yardım çağrısı üzerine polis ekibi, terkedilmiş tarihî bir Osmanlı karakoluna gider. Burada çeşitli felaketler yaşayacak olan polis memurlarını zor bir gece beklemektedir.

Baskın, Can Evrenol’un aynı adlı ödüllü kısa filminden uyarlandı.

 

Başrollerde Görkem Kasal, Muharrem Bayrak, Mehmet Akif Budak ve Mehmet Fatih Dokgöz’ü izliyoruz.

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP