Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Dünyadan İlginç Haberler Dünyadan İlginç Haberler

Dünyadan İlginç Haberler

Bosna'da hayrete düşüren keşif!

Bosna Hersek'te Zavidoviçi kenti yakınlarında bir ormanda, 3 metre çapında taştan bir küre bulundu. 1990'lı yıllardan bu yana yürütülen kazı çalışmalarında benzerlerine rastlanan kürenin ne amaçla kullanıldığı bilinmezken, el yapımı olduğu sanılıyor.

-*--

Evini sokak kedilerine miras bıraktı.

İtalya’nın Bologna kentinde Fiorella Scannabissi isimli kadın, hayatı boyunca yüzlerce sokak kedisi besledi. Kedilerini çok seven kadın, 1992 yılında bir vasiyetname yazdı. Kadın, ölümünden sonra kedilerinin sahipsiz kalmaması için Bologna'nın Murri mahallesinde bulunan 7 odalı evini, satılıp geliri sokak kedilerine bakan bir barınağa verilmek üzere belediyeye bağışladı. Ölümünün ardından Scannabissi’nin kedilerinin de alındığı barınakta her kediye bir oda düşüyor.

-*--

Her gün 1 kilo kum yiyor.

Hindistan’da yaşayan bir kadın 10 yaşında iken kum yedi. O tarihten sonra düzenli olarak kum yiyen Sudama isimli kadın defalarca doktora götürüldü. Doktorların tüm uyarılarına rağmen kum yeme huyundan vazgeçmeyen kadın, oldukça da sağlıklı. Doktorlar kum yiyen bazı insanların olduğunu ama her gün düzenli olarak kum yiyen başka biri olmadığını belirttiler. Dört çocuk sahibi olan kadın akşam yemeği olarak bir tabak kum yiyor. Sudama ‘’Asla midem bulanmıyor, kumu yedikten sonra açlık hissetmiyorum. Günde 3-4 defa yaklaşık 1 kilo kum yiyorum.” diyor.

 

 

 

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP