Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Dünyadan İlginç Haberler Dünyadan İlginç Haberler

Dünyadan İlginç Haberler

Yapay köfte 5 yıl sonra marketlerde

Hollandalı bilim insanları, yapay etten üretilen hamburgerlerin 2020 yılında satışa çıkarılacağını açıkladı. ‘Kök burger’ olarak adlandırılan yapay hamburger köftesi, beş yıllık çalışmalar sonucu kök hücrelerden üretilmişti. Ekip lideri Peter Verstrate, “Çok heyecanlıyız. Ürünümüz, 5 sene içinde raflarda yerini alacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Damat hastalandı, gelin kına gecesini hastanede yaptı

Türkiye’nin Kocaeli şehrinde Nezih Subaşı isimli damat adayı, kına gecesinden iki gün önce hastaneye kaldırıldı. Doktorlara göre rahatsızlığı nedeniyle birkaç gün hastanede kalması gerekiyordu. Bunun üzerine gelin Zümrüt Hanım, damada büyük bir sürpriz planladı. Kınayı, davetlilerle birlikte damadın hastane odasında yaptı. Düğün gününü bekleyen damat, gece saatlerinde gelinin sürprizi ile uyandı. Damat, “Her şey rüya gibiydi. Herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

Aç Ayı Binaya Tırmandı!

ABD’nin Tennessee eyaletinde görenleri hayrete düşüren bir olay yaşandı. Büyük bir ayı şehrin ortasında, 3 katlı bir binaya tırmanmış, üçüncü katın balkonunda yiyecek arıyordu. Durum hemen görevlilere bildirildi. Aradığını bulamayan ayı ustaca aşağı indi ve tekrar ormanın yolunu tuttu.

 

 

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUM YAP