Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Dünyadan İlginç Haberler Dünyadan İlginç Haberler

Dünyadan İlginç Haberler

1.       Her şeyi bıraktı, köpeğiyle yollara düştü.

                Norveçli Henrik Viske’nin bir hayali vardı: Gezmek. Bu hayalini gerçekleştirmek için işini bıraktı. Akiak isimli köpeğini de alıp Norveç'in doğal harikalarını gezmeye başladı. Akiak'ın adıyla bir de Instagram hesabı açtı. Norveç’in muhteşem manzaralarında Akiak’ın fotoğraflarını çekti. Bu fotoğrafları paylaştığı Instagram hesabında 30 bin takipçisi var ve Akiak şimdi bir sosyal medya fenomeni.

 

2.       Balığına can yeleği taktı.

Amerika’da bir adam, yüzemeyen balığını yeniden yüzdürebilmek için ilginç bir yöntem buldu. Sürekli akvaryumun dibinde duran “Ada” isimli balığına minyatür bir "can yeleği" yaptı. Youtube’da, “Synirr” adlı hesabı kullanan adam, can yeleğini Ada’ya giydirdi. Ada artık sürekli suyun dibinde durmuyor, akvaryum içinde istediği yere yüzüyor. Uzmanlara göre balıklardaki yüzememe problemlerinin sebebi, sudaki ani sıcaklık değişikleri. Balıkların aşırı beslenmesi de buna sebep olabiliyor.

 

3.       Burnundaki silgiyle 30 yıl yaşadı.

Türkiye’nin Malatya şehrinde yaşayan bir kadın, burnundaki silgiden 30 yıl sonra kurtuldu. Silgi, kadının burnuna 7 yaşında, ilkokuldayken kaçmıştı. Nefes alma problemi nedeniyle doktora gitti ve gerçeği o zaman öğrendi. Muayenede burnunda silgi parçası olduğu tespit edildi. Yapılan ameliyatta hastanın burnundaki parça çıkarıldı.

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUMLAR
9 Ocak 2020 14:33

Ben 50 yasimdayim hala burnumda findikla yasiyorum.


Yanıt:
İlginç! Şifalar diliyoruz.
YORUM YAP