Canlı Yayın
Dinlediğini Paylaş
Anasayfa Programlar Dünyadan İlginç Haberler Dünyadan İlginç Haberler

Dünyadan İlginç Haberler

Köpekler Halay Çekiyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington’da yaşayan Rus Irina Markova, köpeklerine eğitim veriyor ve para kazanıyor. Kaniş cinsi köpekler, yeteneklerini sokaklarda gösteriyor. Bazen dans ediyor, bazen de top oynuyorlar. Ama insanların ilgisini en çok arka ayaklarının üzerinde yürümeleri çekiyor. Sevimli köpekler, birbirlerine dayanıyor ve iki ayakları üzerinde yürüyor. Halk, bu ilginç manzarayı fotoğraflamak için birbiriyle yarışıyor.

-*--

Meteor, geceyi gündüze çevirdi…

Tayland’da gökyüzünden düşen bir cisim izleyenleri hem korkuttu hem de şaşırttı. Akşamın karanlığını aydınlatan cisim, düşerken bir alev topuna dönüştü. Bu an, amatör kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Tayland Astronomi Enstitüsü’ne göre bu cisim, meteor ya da kayan bir yıldız olabilir.

-*--

Baykuşa hapis cezası verdiler…

Hollanda'nın Purmerend kentinde çok sayıda kişiyi yaralayan bir baykuşa hapis cezası verildi. Baykuş, son bir yılda kent halkına korkulu günler yaşattı. Baykuş, gagasıyla 50'den fazla kişiyi ciddi biçimde yaraladı. Belediye, halka yanlarına şemsiye alma tavsiyesinde bulunmuştu. Belediye, zor da olsa yakalanan baykuşu ömür boyu hapsetmek için devletten istedi. Hayvan hakları dernekleri ise hapis cezasına karşı çıkıyor. Dernekler, saldırgan baykuşun doğaya bırakılmasını istiyor.

PAYLAŞ
DEĞERLENDİRİN
YORUMLAR
4 Mart 2020 15:44

Mehaba


Yanıt:
Merhaba
YORUM YAP